Prevencia ochorení a optimalizácia zdravia

Obdobie medzi plným, optimálnym zdravím a prepuknutím ochorenia, predstavuje dlhú časovú líniu. Práve toto časové obdobie je extrémne dôležité v prevencii ochorení a odvrátení možných budúcich diagnóz. V Inštitúte zdravia sa zameriavame na skutočnú prevenciu ochorení a optimalizáciu zdravia.

Ak vám zatiaľ nebolo diagnostikované žiadne ochorenie, cítite sa zdravý, relatívne zdravý alebo máte iba občasné nešpecifické príznaky, prípadne ste svoje ochorenie už vyliečili, prevencia ochorení a optimalizácia zdravia je pre vás tou správnou voľbou.

Liečba ochorení funkčnou medicínou

V Inštitúte zdravia sa špecializujeme na skutočnú a trvalú liečbu ochorení, cestou zamerania na primárne príčiny ochorení. Nepotláčame príznaky ochorení liekmi, ale ochorenia skutočne liečime a dosahujeme stav optimálneho zdravia. Využívame poznatky z funkčnej medicíny a ovplyvňujeme procesy, prebiehajúce na bunkovej, molekulovej, fyziologickej, biochemickej a epigenetickej úrovni tela. Našou doménou sú predovšetkým chronické a civilizačné ochorenia.

Funkčná medicína je pre vás ideálnou voľbou, ak chcete svoje ochorenie skutočne a natrvalo vyliečiť prirodzenou cestou a chcete sa vyhnúť celoživotnému užívaniu toxických liekov.

Zníženie biologického veku

Biologický vek je skutočným vekom ľudského tela. Biologický vek je odlišný od chronologického veku (ktorý sa počíta podľa dátumu narodenia) a je možné ho znížiť. Biologický vek predstavuje skutočný vek buniek, molekúl, orgánov a tkanív tela a je hlavným indikátorom rýchlosti starnutia. Vysoký biologický vek je navyše rizikovým faktorom ochorení. Znížením biologického veku dokážete spomaliť starnutie alebo dokonca omladnúť a zároveň významne znížiť riziko rozvoja budúcich ochorení. 

Zníženie biologického veku je skutočným anti-agingom na všetkých úrovniach tela. Ak je vaším cieľom skutočný anti-aging a zlepšenia zdravia celého tela na bunkovej a molekulovej úrovni, zníženie biologického veku je pre vás tou správnou voľbou.

Prevencia ochorení, optimalizácia zdravia + zníženie biologického veku

Ak chcete spoločne s prevenciou ochorení a optimalizáciou zdravia zároveň znížiť svoj biologický vek a stať sa skutočne biologicky mladším, ponúkame vám program na prevenciu ochorení, optimalizáciu zdravia a zníženie biologického veku. Ide o dlhodobý, individuálny program, zhotovený na mieru, ktorý vám zabezpečí silné, optimálne zdravie a nízky biologický vek. 

Program je pre vás ideálnou voľbou, pokiaľ ste aktuálne zdravý, nemáte diagnostikované žiadne chronické ochorenie, no chcete svoje zdravie dostať na ďalšiu úroveň a chcete si zdravie a mladosť udržať až do vysokého (chronologického) veku.

Optimalizácia zdravia kmeňových buniek

Telo každého človeka obsahuje kmeňové bunky, ktoré majú nenahraditeľnú úlohu v regenerácii buniek, orgánov a tkanív. Celé ľudské telo sa vyvíja z kmeňových buniek a inteligencie, ktorá organizuje jeho vznik. Dostatok kmeňových buniek, ich zdravie a funkčnosť - schopnosť nahrádzať poškodené bunky a tkanivá, sú nevyhnutné v prevencii a liečbe ochorení a prevencii starnutia.

Vplyvom nezdravého životného štýlu a toxických faktorov sa množstvo, životaschopnosť, zdravie a správna funkcia kmeňových buniek znižujú. Množstvo vlastných kmeňových buniek v tele, ich zdravie a funkčnosť ale dokážeme správnymi vplyvmi zvýšiť a obnoviť.

Zníženie biologického veku + optimalizácia zdravia kmeňových buniek

Tento program je pre vás, ak chcete spoločne so znížením svojho biologického veku, znížiť aj biologický vek svojich kmeňových buniek a optimalizovať ich zdravie. Rovnako ako so stúpaním biologického veku starnú všetky bunky tela, starnú aj kmeňové bunky a znižuje sa ich potenciál na regeneráciu buniek, tkanív a orgánov, udržiavanie zdravia a prevenciu starnutia ľudského tela. Zdravie a mladosť vašich vlastných kmeňových buniek dokážeme pomocou správnych metód prirodzene obnoviť.

Obnovenie a udržanie nízkeho biologického veku všetkých telesných molekúl, buniek, tkanív a orgánov a obnovenie a udržanie zdravia kmeňových buniek, je extrémne dôležité pre udržanie zdravia, prevenciu a liečbu ochorení a skutočný anti-aging na bunkovej úrovni.

Optimalizácia zdravia črevného mikrobiómu

Zdravie črevného mikrobiómu je extrémne dôležité pre celkové zdravie ľudského tela. Črevný mikrobióm predstavuje základ imunity a prvú líniu obrany tela voči cudzorodým látkam. Narušenie zdravia črevného mikrobiómu vedie k rozvoju mnohých ochorení. Je preto dôležité udržiavať svoj črevný mikrobióm zdravý.

Ak máte tráviace (IBS, SIBO, potravinové intolerancie…) alebo iné zdravotné problémy (napr. neurologické alebo autoimunitné), je vhodné dať si otestovať zdravie vášho črevného mikrobiómu a črevnej sliznice a zistiť možnú dysbiózu alebo priepustné črevo (leaky gut).

Liečba obezity a formovanie postavy

Trápi vás nadváha, obezita alebo chcete naopak získať svalovú hmotu a pribrať, no nedarí sa vám to? V Inštitúte zdravia vám pomôžeme dosiahnuť vašu ideálnu postavu a zároveň získať plné, optimálne zdravie. Existuje mnoho medicínskych príčin prečo sa vám nedarí schudnúť alebo pribrať. Zverte sa nám do rúk a spoločne dosiahneme ideálne telo podľa vašich predstáv.

Program Liečba obezity a formovanie postavy v Inštitúte zdravia je pre vás, ak túžite po krásnom a zároveň zdravom tele a chcete si ho dlhodobo udržať. Nie sme zástancami diét. Naším cieľom je nastavenie dlhodobého, personalizovaného a zdravého režimu.

Príprava na tehotenstvo a zdravý priebeh tehotenstva

Tehotenstvo a vývoj dieťaťa sú veľmi dôležitým životným obdobím. Vajíčko a spermia, ktoré vytvárajú nový ľudský organizmus, obsahujú všetky dôležité informácie pre zdravie dieťaťa. Dieťa preberá od svojich rodičov nie len gény, ale aj epigenetické informácie, ktoré ovplyvňujú správanie génov (vypínajú alebo zapínajú gény). Zdravá príprava na tehotenstvo by mala začať ešte pred samotným počatím (ideálne aspoň 3 - 12 mesiacov) a mala by pokračovať v priebehu celého tehotenstva. 

Bežné gynekologické odporúčania zvyčajne nezahŕňajú tieto dôležité faktory, spoliehajú sa iba na užívanie syntetických tehotenských doplnkov výživy, ktoré môžu byť zdraviu škodlivé pre dieťa aj pre matku a môžu byť spúšťačom budúcich ochorení.

Odstránenie stresu a psychické zdravie

Trápi vás nadmerné množstvo stresu alebo zlé psychické zdravie? V Inštitúte zdravia nám záleží na psychickom zdraví a hladine stresu našich klientov. Nadmerné množstvo stresu a zlé psychické zdravie sú veľmi významnými rizikovými faktormi rozvoja mnohých ochorení. Je dôležité zacieliť psychické problémy dostatočne skoro, aby ste sa vyhli zdravotným problémom. 

Zlé psychické zdravie a zvýšená miera hladiny stresu navyše nesúvisia iba s vystavovaním sa stresovým situáciám a mentálnym a emočným stavom. Spúšťačom zvýšenej miery stresu alebo depresie, úzkosti a ďalších psychických príznakov môžu byť aj telesné príčiny, ktoré sa často neodhalia.