Príprava na tehotenstvo a zdravý priebeh tehotenstva


Tehotenstvo a vývoj dieťaťa sú dôležitým životným obdobím. Vajíčko a spermia, ktoré vytvárajú nový ľudský organizmus, obsahujú všetky dôležité informácie pre zdravie dieťaťa. Dieťa od svojich rodičov preberá nie len gény, ale aj epigenetické informácie, ktoré ovplyvňujú správanie génov (vypínajú alebo zapínajú gény). Epigenetické zmeny na génoch ovplyvňujeme svojím celkovým životným štýlom a predávame ich našim potomkom. Zdravá príprava na tehotenstvo by mala začať ešte pred samotným počatím (minimálne 3 mesiace, ideálne aspoň 6 - 12 mesiacov) a mala by pokračovať v priebehu celého tehotenstva.

Bežné gynekologické odporúčania necielia tieto zdravotne dôležité faktory a spoliehajú sa iba na užívanie syntetických tehotenských doplnkov výživy, ktoré môžu byť navyše zdraviu škodlivé pre dieťa aj pre matku a môžu byť spúšťačom budúcich ochorení. Kvalitnou prípravou na tehotenstvo zabezpečíte zdravý priebeh tehotenstva, zdravý vývoj vášho dieťaťa a celkové zdravie vášho dieťaťa v priebehu života.

Pre koho je konzultácia určená?

- pre všetkých partnerov, ktorí plánujú tehotenstvo v priebehu najbližších 3 mesiacov alebo najbližšieho roka

- pre všetkých partnerov, ktorým sa nedarí otehotnieť alebo donosiť zdravé dieťa


Aký je primárny cieľ konzultácie?

- optimalizácia zdravia oboch partnerov pred otehotnením, zdravý priebeh tehotenstva a zabezpečenie čo najlepšieho zdravia budúceho dieťaťa

- prirodzená liečba neplodnosti (neschopnosť otehotnieť alebo donosiť zdravé dieťa)


Priebeh konzultácie

Konzultácia prebieha online formou alebo osobne a trvá 1 hodinu a 30 minút (fyziologické tehotenstvo) alebo 2 hodiny (existujúce problémy s otehotnením a udržaním tehotenstva). Počas konzultácie lekárka zisťuje všetky dôležité informácie o zdravotnom stave, plodnosti, celkovom životnom štýle oboch partnerov a ďalších faktoroch, vplývajúcich na plodnosť, otehotnenie, zdravé tehotenstvo a zdravie budúceho dieťaťa.

Pred konzultáciou

Najneskôr 7 kalendárnych dní pred konzultáciou je potrebné vyplniť podrobný dotazník a zaslať lekársku správu z poslednej preventívnej prehliadky od svojho všeobecného lekára, existujúce lekárske správy od iných špecialistov (maximálne 5 hlavných lekárskych správ - fyziologické tehotenstvo / maximálne 10 hlavných lekárskych správ - problémy s otehotnením a udržaním tehotenstva) a svoj aktuálny krvný obraz (nie starší ako 3 mesiace). Pokiaľ je pacient plne zdravý, postačuje správa od všeobecného lekára a aktuálny krvný obraz. Vyplnenie dotazníka a zaslanie lekárskych záznamov je potrebné od oboch partnerov (ženy aj muža).

Po konzultácii

Do 3 týždňov po lekárskej konzultácii dostanú klienti komplexný, personalizovaný plán na prípravu na tehotenstvo a zdravý priebeh tehotenstva.

Príprava na tehotenstvo a zdravý priebeh tehotenstva - fyziologické tehotenstvo

Dĺžka konzultácie - 1 hodina a 30 minút  

Cena zahŕňa vyhotovenie individuálneho, personalizovaného plánu na prípravu na tehotenstvo a zdravý priebeh tehotenstva

500€

Príprava na tehotenstvo a zdravý priebeh tehotenstva - problémy s otehotnením a udržaním tehotenstva

Dĺžka konzultácie - 2 hodiny

Cena zahŕňa vyhotovenie individuálneho, personalizovaného plánu na prípravu na tehotenstvo a zdravý priebeh tehotenstva

700€

Lekárska konzultácia

Máte záujem o konzultáciu? Vyplňte prosím nasledujúci formulár alebo napíšte na lekarka@institutzdravia.sk

Dôležitý oznam:

Na lekársku konzultáciu je momentálne možné prihlásiť sa najskôr od 7. októbra 2024 - najbližšie voľné termíny. Počet pacientov, ktorým vieme každý mesiac poskytnúť termín je limitovaný, preto ak máte záujem o konzultáciu, odošlite prosím formulár čím skôr, my sa Vám ozveme a dohodneme najskorší možný termín.