Optimalizácia zdravia črevného mikrobiómu


Zdravie črevného mikrobiómu je extrémne dôležité pre celkové zdravie ľudského tela. Črevný mikrobióm predstavuje základ imunity a prvú líniu obrany tela voči cudzorodým látkam. Narušenie zdravia črevného mikrobiómu vedie k rozvoju mnohých ochorení. Je preto dôležité udržiavať svoj črevný mikrobióm zdravý. Narušenie zdravia črevného mikrobiómu (črevná dysbióza) odhalíte vyšetrením črevného mikrobiómu.

Ak máte tráviace (IBS, SIBO, potravinové intolerancie…) alebo iné zdravotné problémy (napr. neurologické alebo autoimunitné), je vhodné dať si otestovať zdravie vášho črevného mikrobiómu a črevnej sliznice a zistiť možnú dysbiózu alebo priepustné črevo (leaky gut). Vyšetrenie črevného mikrobiómu robíme v spolupráci s Inštitútom prediktívnej a personalizovenej medicíny IPPM, ktorý sa špecializuje na tráviace ochorenia.

Pre koho je vhodné vyšetrenie?

- pre ľudí, ktorých trápia tráviace ťažkosti alebo už majú diagnostikované črevné ochorenie (napr. IBS, SIBO, potravinové intolerancie, nešpecifické črevné zápaly - Crohnova choroba, Ulcerózna kolitída...)

- pre všetkých ľudí, ktorí chcú zistiť stav svojho črevného mikrobiómu v rámci prevencie ochorení alebo majú diagnostikované iné ochorenie, ktoré môže súvisieť s narušením zdravia črevného mikrobiómu a črevnej sliznice (napr. neurologické ochorenie - autizmus, Parkinsonova choroba, autoimunitné ochorenie...)

Aký je primárny cieľ vyšetrenia?

- diagnostika zloženia črevného mikrobiómu a zistenie možnej dysbiózy

- diagnostika možného zápalu na črevnej sliznici, poškodenia črevnej sliznice a priepustného čreva 

- liečba, obnovenie a optimalizácia zdravia črevného mikrobiómu a črevnej sliznice 


Komplexné vyšetrenie črevného mikrobiómu 

Vyšetrenie črevného mikrobiómu a interpretácia výsledkov prebieha cez Inštitút Prediktívnej a Personalizovanej Medicíny IPPM. Na vyšetrenie sa prosím objednajte priamo cez formulár na webovej stránke IPPM. Interpretáciu výsledkov vyšetrenia črevného mikrobiómu robí MUDr. Veronika Babic.

Test na SIBO

Test na SIBO (syndróm bakteriálneho prerastania tenkého čreva) zakúpite rovnako cez Inštitút Prediktívnej a Personalizovanej Medicíny IPPM. Vyplňte kontaktný formulár na webovej stránke IPPM alebo zavolajte na recepciu kliniky.

Komplexné vyšetrenie črevného mikrobiómu

Vyšetrenie črevného mikrobiómu a interpretácia výsledkov  

Analýza črevného mikrobiómu prebieha cez Inštitút Prediktívnej a Personalizovanej Medicíny IPPM

260€

Test na SIBO

Test na SIBO (syndróm bakteriálneho prerastania tenkého čreva) zakúpite cez Inštitút Prediktívnej a Personalizovanej Medicíny IPPM

Objednať sa

Ak máte záujem o vyšetrenie črevného mikrobiómu a interpretáciu výsledkov, objednajte sa prosím priamo cez webovú stánku Inštitútu Prediktívnej a Personalizovanej Medicíny IPPM.